ISKRY 002
KOSSAK / WYPYCH / ZAKROCKI
"7 improwizacji na fagot, kontrabas i instrumenty perkusyjne"
Przedstawiam 7 improwizacji na fagot, kontrabas i instrumenty perkusyjne. Sesja została zainicjowana przez Michała Liberę i Krzysztofa Trzewiczka, w czasach najpelniejszego rozkwitu działalnosci PLAIN. Chciałbym uchylić czoła przed oboma tymi panami, gdyż ich inicjatywa [plain] była wielka. Nie tylko organizowali koncerty i festiwale ale także szereg sesji nagraniowych, warsztaty i wyklady, słowem, wyposażyli warszawskich muzyków w nowe narzędzie: muzykę free impro w najbardziej abstrakcyjnej, uwolnionej z okowów tradycji formie.

Póżnym, grudniowym wieczorem, spotkalismy sie w studio bez żadnych wcześniejszych prób, choć oczywiscie grywaliśmy ze sobą w różnych konstelacjach wielokrotnie na warszawskich scenach Galimadjazu i Djazzpory.

Po prostu zagralismy - bardzo uważnie słuchając siebie nawzajem i reagujac na każdą akcję imuzyczną. Uwielbiam taką koncentracje i dbałość o detal, gdy gra się fakturą i "całościa muzyki". Dla mnie sesja ta była wyjątkowo ważna, gdyż po przymusowym opuszczeniu skrzypiec pracowalem duzo nad perkusją i to spotkanie z wybitnymi instrumentalistami było dla mnie zarówno wyzwaniem jak i nagrodą wieńczacą okres oswajania nowego instrumentu.

na fagocie zagrał Włodek Kuba Kossak
na kontrabasie Sebastian Wypych
na instrumentach perkusyjnych Patryk Zakrocki

nagrania dokonał Wojtek Marzec w studio Warszawa w grudniu 2003.

Patryk ZakrockiPLIKI MP3:

01_improwizacja_01
02_improwizacja_02
03_improwizacja_03
04_improwizacja_04
05_improwizacja_05
06_improwizacja_06
07_improwizacja_07

POBIERZ CAŁOŚĆ: ISKRY 002

Kamil Szuszkiewicz / Hubert Zemler
"Detrytus"

Polish Improvisers Orchestra
"Koncert w CSW Solvay"

Obiady czwartkowe
"Obiady czwartkowe"

KOSSAK / WYPYCH / ZAKROCKI
"7 improwizacji na fagot, kontrabas i instrumenty perkusyjne"

GALIMADJAZ TRIO
"Koncert w galerii off"